Pro rodiče nových dětí

Milí rodiče,

zde je soupis věcí, které děti do školy nutně potřebují.

Dětem pomůže, pokud jim všechny jejich věci podepíšete nebo je nějak jinak znatelně poznačíte.

Běžná školní taška nebo batoh. Velikost zvolte tak, aby se do ní vešla svačina, pití a jedny desky A4.

Penál:

• pero (může být i gumovací) + náhradní náplně do pera
  • 2 tužky tvrdost 1 nebo 2 (B, HB), 2 tužky tvrdost 3 (H)
  • alespoň základní sadu fix
  • lepidlo v tyčince (doporučujeme kvalitnější zn. Kores, Prit, Herkules apod)
  • kvalitní pastelky (Maped, Koh-I-Noor, JOVI, KORES),
  • gumu
  • nůžky
  • ořezávátko
  • kružítko (pouze druháci a třeťáci)

Obalené sešity:

• Prvňáci – 3x 511 s pomocnou linkou
  • Druháci a třeťáci – 3x 512,  1x 51110 (čtverečkovaný)
  • Obal na písanku (písanku děti dostanou ve škole)

Ostatní potřeby:

• Tvrdé desky s klipem (slouží jako podložka na psaní venku)
  • Plastové desky na dokumenty A4 – na gumičky nebo na druk (děti si do nich ukládají týdenní práci)
  • 2 x plastový rychlovazač A4
  • Velký šanon na zakládání pracovních listů (raději co nejširší)

Na TV – tričko, tepláky, mikina, sportovní boty do tělocvičny, sportovní boty na ven, vše uložené v tašce nebo vaku – ideálně zvolte takové věci, které si děti nebudou v týdnu muset odnášet na kroužky a zpět.

Na VV – stačí starší velké triko nebo zástěra

Do družiny – převlečení „na ven“, v zimě oteplovačky

Omlouvání dětí a komunikace s pedagogy

Pro omluvu dětí z vyučování používejte možnost omluvenky přes odkaz v Edookitu, a to nejpozději ráno před začátkem vyučování. Možnost omluvenky najdete v Edookitu v levé liště: Docházka – Hlášení dopředu po dnech / Hlášení dopředu po hodinách. Případně Zpětné omlouvání.

Pro komunikaci s učiteli používejte přednostně posílání zpráv přes Edookit. Je samozřejmě možné odmluvit si dopředu také telefonickou či osobní konzultaci.

Pokud máte nějaké nejasnosti, obraťte se na nás. Přejeme dětem i Vám radostný a pohodový start do nových školních zážitků.

heart