O NÁS

"Pomoz mi, abych to dokázal sám. " - Maria Montessori

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU ZŠ

VELIKONOČNÍ STEZKA

V týdnu od 25. do 31. března se můžete těšit na ,,Velikonoční stezku", na kterou můžete vyrazit společně s dětmi v kterýkoli den a čas.

Stezka je umístěna v okolí naší školy v Havlíčkově Brodě.

Přejeme hezkou zábavu :)

VELIKONOČNÍ DÍLNA

V pátek 22. března si zpříjemníme velikonoční svátky výrobou velikonočních dekorací či zdobením perníčků :)

STÍNOVÁNÍ VÝUKY U NÁS NA ŠKOLE

V týdnu od 4. do 8. března u nás na škole probíhalo stínování výuky učitelů ze španělské školy, a to v rámci programu Erasmus+.

Návštěva pro nás byla nejenom velmi inspirativní, ale i přínosná zároveň. Během pobytu měli pedagogové možnost sdílet osvědčené postupy ve výuce, ať už jde o využívání inovativních a moderních metod, přístupy či pomůcky.

Tato návštěva nám zároveň otevřela dveře další spolupráci v rámci programu Erasmus+.

NÁVŠTĚVA STAVEBNÍ ŠKOLY

V úterý 23. ledna jsme s dětmi navštívily stavební školu v Havlíčkově Brodě.

Během této návštěvy měly děti možnost nahlédnout do procesu 3D tisku a sledovat, jak se nápady proměňují v reálné objekty.

Děti si odnesly na památku píšťalku a hrací kostku 🎲.

Bylo to pro nás velice zajímavé a inspirativní.

Moc děkujeme stavební škole za tuto možnost :-)

PF 2024

Příjemné prožití vánočních svátků a v roce 2024 pevné zdraví, štěstí, lásku a řadu správných rozhodnutí na cestě ke splněným snům přeje MŠ a ZŠ Slunečnice.

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

Včera jsme se po roce opět setkali před OÚ v Okrouhlici, zazpívali si pár vánočních koled a příjemně se tak naladili na Vánoce, které jsou už za rohem :)

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Srdečně Vás zveme na vánoční besídku, kterou si pro Vás připravily děti z MŠ a ZŠ Slunečnice.

Těšíme se na Vás!

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

Všechny srdečně zveme na třináctý ročník akce Česko zpívá koledy 🙂

DOTKNI SE VESMÍRU

Letošní rok jsme naše žáky přihlásili do projektu ,,Dotkni se vesmíru".

Tento projekt umožnil žákům sestavit svoji vlastní sondu a 23. října ji vypustit na stratosférickém balonu k hranicím vesmíru.

Ze záznamu byly pořízeny unikátní fotografie zakřivení Země z výšky cca 30 km.

Pokud byste se chtěli dozvědět o projektu více, přikládáme finální report a palubní deník 😊

Palubní deník

Finální report

VÁNOČNÍ JARMARK

Srdečně Vás zveme na tradiční Vánoční jarmark, který proběhne

ve čtvrtek 23. listopadu od 16:00 hodin v sokolovně v Okrouhlici.

Těšit se můžete na krásné rukodělné výrobky, dekorace a spousty dalšího.

Jako každý rok věnujeme část výtěžku dětem z Tanzanie.

Během jarmarku bude k dispozici bohaté občerstvení a nápoje.

Oproti minulému roku bude pro Vaše nejmenší děti připravena dětská dílnička.

Přijďte se s námi naladit na předvánoční atmosféru. Budeme se na Vás těšit.

ERASMUS+

Od 17. 9. do 22. 9. absolvovaly děti skupinovou mobilitu ve škole Kuulammen koulu ve Finsku.

Hned první den všechny účastníky přivítala česká písnička ve školním rozhlase.

A následující dny se rozhodně nenudili a co všechno za ten týden stihli?

Podívali se do běžné finské výuky, vyzkoušeli si výtvarnou metodu tisku pomocí gelové destičky a zúčastnili se dvou workshopů.

Navštívili společně město Oulu. Zahráli si např.: únikovou hru nebo finský baseball.

Žáci si také na památku zasadili vrbu, které dali jméno "Havlíčkův Brod".

Veškerý odpolední čas trávily děti již v hostitelských rodinách.

O zábavu tedy rozhodně nebyla nouze. Děkujeme za tu možnost :-)

Tyto programy jsou financovány Evropskou unií. Děkujeme.

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

Všem školákům přejeme úspěšný a klidný start do nového školního roku.

A našim novým prvňáčkům přejeme, aby se jim u nás líbilo a aby pro ně školní období bylo obdobím příjemným. Obdobím plným objevů, dobrodružství a nových přátelství.

Těšíme se na vás 4. září!

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ NA ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

V letošním roce se děti mohou těšit na dva nové zájmové kroužky: Muzikál Rebelové a Žij ve své zahradě (kroužek realizace školní zahrady s Ferdinandem Lefflerem).

Zájmové kroužky jsou určené pro žáky jakéhokoliv ročníku.

Kroužky budou otevřeny dle zájmu a naplnění kapacity na realizaci kroužku.

Přihlášení je možné do pondělí 4. 9. 2023.

V případě jakýchkoliv nejasností či potřeby dalších informací se prosím obraťte na Janu Špiňarovou - tel.: 723 558 528.

DNY OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ V MŠ a ZŠ SLUNEČNICE - Okrouhlice a Havlíčkův Brod

Vážení rodiče, milé děti,

děkujeme za Vaši návštěvu ve školce a ve škole. :)

V případě, že někdo "Den otevřených dveří" nestihl, je možné nás kontaktovat a domluvit si návštěvu v jiný termín.

Rodiče, které by zajímalo, jak to u nás ve školce a ve škole vypadá, se mohou přijít podívat i s dětmi přímo do vyučování. :)